Tutvustus

Draamaseriaali “Kondid”, mille aluseks on kohtuantropoloogi ja eduka romaanikirjaniku Kathy Reichs’i päriselul põhinev raamat, toovad vaatajateni tegevprodutsendid Barry Josephson (“Peitusemäng”, “Maagilised kossuketsid”) ja Hart Hanson (“Joan of Arcadia”, “Kohtunik Amy”). Dr. Temperance Brennan (Emily Deschanel) on andekas kohtuantropoloog, kes lisaks põhitöökohale Jeffersoniani Instituudis, kirjutab ka raamatuid. Õiguskorra tagamiseks aitab ta lahendada mõrvajuhtumeid, kus tavapärased meetodid surnukeha tuvastamiks on kehtetud – juhtudel, kus inimjäänused on lagunenud, põlenud või neid pole võimalik tuvastada. Brennani harukordne anne võimaldab tal inimluudest vihjeid leida.
Brennani partneriks pea kõikide juhtumite uurimisel on FBI Mõrvarühma eriagent Seeley Booth (David Boreanaz). Endise snaiperina suhtub Booth teadusesse ja teadlastesse umbusklikult. Ta nimetab neid “kõõritajateks”, kes keskenduvad liialt füüsilistele asitõenditele. Booth on veendunud, et kuritegude lahendamine peitub tõe välja uurimises nendelt, kes veel elavate kirjas – tunnistajatelt ja kahtlusalustelt – ning selleks tuleb rakendada vanamoodsat uurimistööd. Brennani ja Boothi vahel on erimeelsusi nii töö – kui eraelusuhetes, kuid paari eraelule Brennan oma viimases raamatus ei keskendu.
Brennan on kohati maailmaga pahuksis ning kõige paremad suhted on tal kolleegidega Jeffersoniani meditsiinilaboris. Angela Montenegro (Michaela Conlin), on kaine mõistusega ning kohati ropusuine Brennani sõber ja kolleeg, kellel on võime taastada algne kuriteopaik kolmemõõtmelise arvutigraafika abil. Brennani assistent Zach Addy (Eric Millegan) on noor imelaps, kelle ülikõrge IQ on poisi hariduse omandamise suhtes skeptiliseks muutnud. Dr. Jack Hodgins (TJ Thyne), keda kutsutakse ka “Putukmeheks”, on putukate, eoste ja mineraalide ekspert, kes naudib erinevaid vandenõuteooriaid. Brennani ülemuseks on võimukas laboridirektor, Dr. Daniel Goodman (Jonathan Adams), kelle teeneid kasutab ka FBI.
"Kondid" on südamlik ning huumoriküllane krimiseriaal, mille must huumor toob meieni teadlaste inimlikuma külje ning kuritegude ebainimlikuma poole.

"Kondid" toob vaatajateni Josephson Entertainment ja Far Field Productions koostöös 20th Century Fox Televisioniga. Sarja tegevprodutsentideks on Barry Josephson ja Hart Hanson.